İşlem Yapılıyor...
SAĞLIK ÇALIŞANLARI KONGRESİ (SAÇAK) ‘ NE SAĞLIK CAMİASINDA BÜYÜK İLGİ

Yönlendiriliyorsunuz...

Onursal Başkanlığını İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU ve Başkanlığını Serdal ZELYURT’ un yapmış olduğu İstanbul Sağlık Yöneticileri Derneği’nin (İSAY) katkılarıyla düzenlenen, Kongre Başkanlığını Doç. Dr. Rabia BİLİCİ’nin ve Genel Sekreterliğini Av. Şule YILMAZ’ ın üstlendiği I. Sağlık Çalışanları Kongresi Antalya’ da Sağlık Camiasının katılımlarıyla devam etmektedir.

 

Farklı meslek gruplarından sağlık çalışanlarının görüş ve önerileri ile hazırladığımız kongremizin heyecanını yaşıyoruz. Sağlık çalışanlarının memnuniyetinin sağlık sisteminin tüm bileşenlerine olumlu yansıyacağı bilinci ile sağlık çalışanlarının sorunlarını mesleki, sosyal ve hukuki boyutlarıyla bilimsel bir platformda ele almayı hedefliyoruz. Sağlık çatısı altındaki her bir disiplinin temsil edilmesiyle kongrede daha faydalı sonuçlara ulaşacağımıza inanıyoruz.

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARI İLK KEZ BİLİMSEL BİR ORTAMDA TARTIŞILDI…

 

Kongre hakkında bilgilendirmelerde bulunan İstanbul İl Sağlık Müdürü ve SAÇAK Onursal Başkanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, sağlık çalışanlarının sorunlarının ilk kez bilimsel bir ortamda tartışıldığı bir kongre olduğunu söyledi. Organizasyonun başarılı olduğunu kaydeden Memişoğlu, “Türkiye'de sağlıkla ilgili dünya çapında hizmet sunan çalışanların kendi dertlerini anlatacağı, daha iyi olması için neler yapılacağı konusundaki bir ortam. Biz de burada olmaktan çok mutluyuz. Bizler, sağlık ihtiyacı olanlar ve sağlığını kaybetmeyenlerin hayatlarındaki, onların devamlılığını sağlayan insanlarız. Kendimizi esasında insanlığa adadık. Sağlıkçılara herkesin sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

 

"Resmi açıklamaları takip edin"

Memişoğlu, sağlıkçıların 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayarak, görevi başında şehit olan sağlıkçılar için rahmet diledi.

 

 12 Aralık tarihinde Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya hızla yayılan ölümcül korona virüsü (kovid-19) hakkında açıklamalarda bulunan Memişoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Sağlık Bakanlığımız gerekli bilgilendirmeyi yapıyor. Bu konuda resmi kurumlara güvenilmesini ve açıklamalarının takip edilmesini tavsiye ediyorum. İstanbul'da sanki bir panik havası oluşturmaya çalışan maalesef sosyal medyada yalan yanlış bilgiler ileten arkadaşların, daha duyarlı davranmasını özellikle istirham ediyorum. Çünkü böyle bir salgın havası oluşturarak veya 'hastane kapatıldı' diyerek bir fayda sağlamıyorlar. İnsanlarda korkunçmuş gibi algı oluşturuyorlar. Şu anda bakanlığımız açıklıyor, her türlü önlemi alıyoruz. Şu ana kadar da bakanlık açıklamalarına da dikkat etmelerini istiyorum. Hijyen önemli. Ellerimizi yıkamamız, öksürürken ağzımızdaki küçük damlacıkları korumaya almamız gerekiyor. Ellerimizi dezenfekte etmemiz lazım. Bir kolonya bile, el sıkıştıktan sonra elimize kolonya sürmemiz bu salgını rahatlıkla engelleyebilir. Sadece korana virüs için değil, siz eğer temiz olursanız, iyi beslenirseniz zaten hastalanma şansınız yok.”

Sağlık Çalışanları Kongresi ‘SAÇAK’ , 8 Mart'ta sona erecek.

 

Kongre programı için tıklayınız.

 

Resimler


...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...